STANAG testy – pisanie na poziomie SLP1111

Egzamin z angielskiego – pisanie na poziomie 1

Ponieważ zadania z pisania na poziomie 1 są ilustrowane dodatkowymi materiałami i poleceniami, które często są całkowicie po polsku (czy innej mowie ojczystej członka NATO podchodzącego do egzaminu), dzisiaj prezentuję przykładowe zadania w moim języku. Jest to oryginalny zestaw egzaminacyjny udostępniany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną Języków Obcych Ministerstwa Obrony Narodowej.

Pisanie – poziom 1

(L1/W/002)

 Zadanie 1

Otrzymałeś e-mail od kolegi (poniżej). Odpowiedz na niego w 12 – 15 zdaniach. Napisz, 1) że przykro Ci z powodu choroby kolegi, 2) że też chorowałeś i co Ci dolegało,  3) gdzie moglibyście wyjechać i dlaczego jest to najodpowiedniejsze miejsce,
4) że lipiec Ci nie odpowiada – zaproponuj sierpień, 5) kiedy i gdzie możecie się spotkać, żeby omówić szczegóły.

Cześć ……………!

Przepraszam, że tak długo nie pisałem, ale byłem ostatnio chory na grypę. Czułem się fatalnie i prawie dwa tygodnie nie było mnie w pracy. Rzecz jasna, szef nie był tym zachwycony. Po powrocie, musiałem zostawać po godzinach, byłem więc bardzo zajęty.
W ostatnim mailu pytasz, czy nie spędzilibyśmy z Wami wakacji. Rozmawiałem z żoną i bardzo się z tej propozycji ucieszyła. Mamy ochotę pochodzić w tym roku po górach, ale wyjazd nad morze też dobrze by nam zrobił. Najbardziej odpowiada nam druga połowa lipca, choć bierzemy też pod uwagę sierpień.
Odpisz proszę jak najszybciej. Jaki termin odpowiada Wam najbardziej? Gdzie chcielibyście pojechać?
Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam,

Andrew

Zadanie 2

Napisz wiadomość do szefa. Uwzględnij następujące informacje:

1) nie ma Cię jutro rano, bo masz spotkanie z panią Dursley
2) napisz, w jakiej sprawie się z nią spotykasz
3) poinformuj, kiedy wracasz do biura
4) poproś szefa o spotkanie
5) zaproponuj godzinę spotkania.